Chata eliška

Okolí chalupy

Okolí a zajímavosti

Obec Jindřichov – Nové Losiny leží v nadmořské výšce 500-650 m n. m. v úzkém údolí toku říčky Branné a Novolosinského potoka táhnoucímu se až k Přemyslovskému sedlu. První písemná zmínka o obci pochází již z roku 1561. Vzhledem k tomu, že zde v poválečné době neproběhla téměř žádná nová výstavba, zachovala si obec malebný ráz vesnice z přelomu 19. a 20. století s dominantou původního kostelíka sv. Isidora z 18. století, tyčícího se nad vesnicí. V létě se na okolních pastvinách pase volně skot. Krajina kolem je zvlněná, s loukami volně přecházejícími v lesy, a je tak jako stvořená pro nekonečné procházky a odpočinutí od stresu a pracovního shonu. V okolí chalupy se nachází velké množství cílů pro krátké výlety i celodenní túry.

Za výlet jistě stojí např. Termální park Velké Losiny nebo přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně.

Jeseníky jsou samozřejmě rájem pro milovníky zimních sportů. V krátké dojezdové vzdálenosti od chalupy je několik lyžařských areálů se sjezdovkami různých obtížností – PřemyslovKouty nad DesnouČervenohorské sedloFrantiškov (kde kromě lyžování můžete strávit příjemné chvíle v nádherné sauně s přírodním koupacím jezírkem napájeným horskou bystřinou), dále RamzováBranná, Dolní Morava s unikátní stezkou v oblacích.

Vyhlášená Jesenická magistrála nabízí až 70 km upravených běžeckých stop, oblíbené jsou běžecké tratě kolem Chaty Paprsek.

Kontakt

Chalupa Eliška

majitelé: Kateřina a Karel Bryksovi
e-mail: brykskarel@volny.cz
mobil: +420 605 473 936

Nové Losiny 79
78823 Jindřichov